Slavia – Wiesbaden (1906)

S – dt., Sport a hry by S – dt., Sport a hry
Fotbal

S. K. Slavia v. S.V. Wiesbaden 11:0

Hosté učinili výborný dojem svou tělesnou zdatností, rychlostí a rozhodností. Předčí rozhodně v každém ohledu mužstva, která jsem viděl v jarní sezoně vystupovat v Praze proti SKS. Červenobílí zvítězili opět se svou obvyklou převahou a velkým počtem branek, spravedlnost nás nutí říci hned, že si hosté však kruté porážky nezasluhovali. Ale u Slavie se zase jednou osvědčilo přísloví: Komu Pánbůh, tomu všichni svatí. Ostatně tím nechceme zmenšiti záslužnost jejího úspěchu, vítězství tak velké v prvé řadě děkuje methodickému trainingu a z něho pocházející ohromné vytrvalosti, jež ji dává sílu vždy ještě přiostřiti tempo, když už se soupeř dávno vyčerpal do úpadu tělesně i duševně. Hosté překonávali umění Slavie po celou čtvrt hodiny svou obětavostí, mezi 25 – 40 min. měli hotový záchvat slabosti, takže Slavie během 4 minut mohla třikrát scorovati. Než se mohli hosté po halftimu řádně rozhoupati, měli dvě branky, mezi 21 – 30 minutou vyčerpáním odpadli a dostali zase tři další. Síla Slavie záleží právě v tom, že kombinací vyčerpá a utahá soupeře, jenž pak téměř bezmocně vydán na pospas její střelbě. Tak, jako Slavia ovládá své letošní soupeře, vítězila nad ní výborná anglická mužstva jako Tottenham Hostspur, Celtic a Glasgow Rangers.

View the embedded image gallery online at:

Slavia má výkop a hned v prvé minutě jde rána na Jennyho podle tyče. Hosté odpoví útokem, a chvíli uvázne hra ve středu nerozhodně, než Slavie se sebéře a sevře hosty, na jejichž bránu střílí záloha. V 5. minutě Jeník chytá ošemetnou ránu pravé spojky. V 7. min. střílí Jenny z Vaňkova centru do zámezí. Košek míří příliš vysoko. V 8. min. z Vaňkova shotu 1. roh pro SKS. V 10 min. oplácí Wiesbaden rannou nad břevno jdoucí. Ve 14. min. provede totéž u jeho brány Jenny. V 15. min 2. Roh SKS. V 16. min Košek konečně proráží dnes nějak hustou smůlu – 1. goalem. Baumruk zastaven pro offside. Krásný jeho centr těsně podle hlavy jdoucí brankář odráží. V 21. min hrozí vážné nebezpečí bráně Slavie, jejíž ochránci mají jedno (z bohužel častých) nedorozumění. Ve 23. min. dává Vaněk 2. branku zápasu, jež jest 100 této sezony. Nevyzpytatelné jsou cesty prozřetelnosti! Frenetický potlesk vítá potěšitelnou událost a odměňuje čiperného Vaňka, který si patrně své shoty schovává pro slavnostní příležitost. Ve 24. min. 3. roh pro SKS. 26. min. 4. roh SKS. rozuzluje shluk u brány hostí. V 32. min Milda chytá míč oběma rukama, nýbrž ještě jej vlídně tiskne na hruď, což soudce Joe Gruss – jež nemá smyslu pro podobné sentimentality – pokutuje volným kopem. 35. min. 5 roh SKS, ale v zápětí se stahují hrozivá mračna nad brankou Slavie, blýskalo se, však neuhodilo. Košek třetici všeho dobrého a dává základ k druhé stovce branek, jejíž naplnění bude asi nutno přenechati sezoně podzimní. Už v příští minutě tvrdou, dobro ranou připojuje 4. branku, ve 40. min Jenny rozmnožuje neméně uměleckou střelou goalový kapitál mužstva. 41. min. 6. Roh SKS, jenž vrcholí v ráně E. Bendy, kterou back hlavou vyráží na 7. roh SKS. Červenobílí potrestání za ruku Jennyho. Ve 43. min. se odráží shot jeho od tyče a ve 44. min. jiná rána jeho získává SKS 8. roh.

Druhou polovici otevírá Slavia zostřeným tempem, které jí vynáší už ve 2. min 6. branku (Košek z centra Baumrukova). Po necelé další minutě pěkná kombinace “tří vnitřních” přivede míč před bránu hostí, jejíž brankář mu jde ruče vstříc. Padá však a musí viděti Jennyho i míč nad sebou vskočiti do brány – 7. branka. V 10. min. obrana SKS odvrací nebezpečí, nikoliv bez značné dávky štěstí. Ve 12. min levá spojka Jihoněmců střílí pěkně na českou bránu, jichž Jeník ochraňuje. Rány Čechů jdou buď mimo nebo jsou ochráněny obratným brankařem, 20. Min. první roh pro Wiesbaden. 21. Min. Jennyho výborně umístěný míč se shledává v síti – 8. Branka- 27. Min Baumruk z krásného rushe získává 9. Branku. Brankář hostí koliduje z jedním z útočníků Slavie, což má za následek několikavteřinové příměří, jehož jednotlivci používají k zaujmutí více méně malebných poloh na zeleném koberci. V 31. min dobývá Jenny 10. úspěch. V 40. min. 9. roh SKS. A v 41. min. ze sola Koškova 11. branka.

Ring a Milda hráli druhý zápas od půldne. 180 minut football v ostrém tempu hraného jest i pro výborně trainovaného člověka vice než zdrávo. Vytknouti jest, že záložníci Slavie v přílišné horlivosti bráti přímý podíl na výrobě branek opouštějí své místo a mísí se ve forward, kde ovšem spíše překážejí, než prospívají.